Premiera gry planszowej Port Gdańsk

Udostępnij
CZAS CZYTANIA: 2 min

Na 18. grudnia 2018 r. została zaplanowana premiera planszówki Port Gdańsk, która ukaże się pod szyldem Grupy MV. Autorami gry są Marcin Ropka i Viola Kijowska.

W grze planszowej Port Gdańsk wcielamy się w przedstawiciela firmy obsługującej tytułowy port. Naszym zadaniem będzie rozładunek i załadunek towarów, by jak najszybciej znalazły się w określonych magazynach lub środkach transportu. Należy jednak pamiętać o zatrudnianiu pracowników i obsłudze czekających statków pasażerskich. Dzięki nim zdobędziemy przewagę nad depczącą po piętach konkurencją i zwiększymy swoją szansę na wygraną. Spiesz się, pierwsze statki właśnie dobijają do nabrzeży!

W Porcie Gdańsk jeszcze nigdy nie było tak ruchliwie, jak dziś! Dziesiątki statków zawijają właśnie do nabrzeży, a długie ramiona żurawi portowych puszczone zostały w ruch wysoko nad ziemią. W największym polskim porcie zaczyna się kolejny pracowity dzień. Dokerzy uwijają się w pocie czoła, by jak najszybciej przeładować oczekujące na statkach towary.

Rozgrywka w Port Gdańsk składa się z serii tur graczy. W swojej turze rzucasz kośćmi, by określić akcje, jakie będziesz mógł wykonać. Dostępne akcje na kościach to: załadunek, ruch, rekrutacja.

Przed lub po wykonaniu akcji na kościach możesz także wykonać akcje dodatkowe:

  • zrealizować jedno zlecenie,
  • skorzystać jeden raz z panelu wymiany,
  • obsłużyć jeden statek pasażerski.

Zdobywaj towary, zapełniaj magazyny Portu, realizując cenne zlecenia i wysyłaj pracowników do obsługi statków pasażerskich!

Nasze pierwsze wrażenia z rozgrywek znajdziecie na blogu TUTAJ.

###
Twórcy Grupy MV – inicjatywy, której misją jest promowanie i organizacja gier miejskich/terenowych, questingów oraz gier planszowych. Wspólnie zorganizowali ponad 30 gier miejskich i terenowych dla takich instytucji jak Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie, Urząd Miasta Tychy, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Goethe Institut w Krakowie, Gmina Krzeszowice oraz dla kilku fundacji i stowarzyszeń.
Razem zaprojektowali kilka gier planszowych, które dostępne są w sprzedaży zarówno na rodzimym jak i zagranicznym rynku.
Pomysłodawcy i współtwórcy krakowskiej grupy testerów TnT (Trochę Nałogowi Testerzy), skupiającej osoby, których pasją jest tworzenie gier i pomaganie innym w procesie testowania prototypów. Kilka gier testowanych na tych spotkaniach doczekało się już swojej premiery, inne mają sporą szansę na wydanie na rynek krajowy i zagraniczny.
Trenerzy Laboratorium Gier (cykliczne spotkania board game devu organizowane przez wydawnictwo Rebel), podczas których uczą projektowania gier planszowych.

 

W materiale wykorzystano informację prasową Grupy MV

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zobacz również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *