Konkurs wydawnictwa Galakta dla autorów gier

Udostępnij
CZAS CZYTANIA: 4 min

Wydawnictwo Galakta ogłosiło kolejną, czwartą już edycję konkursu dla projektantów gier planszowych. Najciekawsze z nadesłanych projektów mogą zostać wydane i zaprezentowane graczom na całym świecie! W ten sposób wydane zostały takie gry jak „Metallum”, „Zombie terror”, czy „Wiek złodziei”. Teraz czas na kolejnych laureatów!

Dlatego, jeśli od dawna tworzycie gry „do szuflady”, albo macie w głowie jakiś pomysł, jest to idealna okazja aby zabrać się do pracy! Prototypy gier należy nadsyłać do dnia 15 stycznia 2017 r. w 3 kategoriach tematycznych:

  – Science-fiction (atak obcych, baza kosmiczna, pojazd kosmiczny, obca planeta itd.),
Fantasy (wszelkie gry w których panuje magia, a smoki są codziennością itd.),
Dowolny temat.

Mają to być gry o średnim poziomie skomplikowania o sugerowanym czasie rozgrywki do 120 minut.Ogólne cechy prototypu, które mogą zwiększyć szanse na wyróżnienie gry w konkursie:

Klimatyczność – preferowane są gry z  „klimatem”, czyli takie, w których specjalizuje się Galakta.
Stopień zaawansowania projektu – gra, która będzie bardziej dopracowana, czyli będzie wymagała mniej prac związanych z jej doszlifowaniem przed wydaniem, zostanie wyżej oceniona niż gra, która ma zadatki na super grę, ale będzie wymagała ogromnej ilości prac i testów. Grami mniej dopracowanymi, ale mającymi duży potencjał, oczywiście też będziemy zainteresowani, jednak już poza konkursem.
Racjonalna liczba elementów  – co prawda doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każda gra jest inna i nie da się jednoznacznie określić sugerowanej liczby elementów,  prosimy jedynie aby nie przesadzać z zawartością (nie, 10 000 kart na pewno nie jest konieczne, podobnie jak 5000 żetonów).

Autor ma możliwość zgłoszenia jednej gry w każdej kategorii, jednak doświadczenie pokazuje, że lepiej skupić się na jednej grze i dobrze ją dopracować, niż przysłać wiele zrobionych na szybko i bardzo niedopracowanych prototypów.

W pierwszej kolejności poszukiwane są gry planszowe, a następnie gier karcianych.

Do konkursu prosimy nie nadsyłać:
– Gier przeznaczonych typowo dla dzieci,
– Gier w pełni kooperacyjnych (takich, w których wygrywają lub przegrywają wspólnie wszyscy gracze),
– Gier o tematyce sportowej,
– Gier quizowych,
– Gier szkoleniowych,
– Gier edukacyjnych,
– Gier logicznych bez warstwy fabularnej.

W każdej kategorii konkursu dostępna jest pula bonów na kwotę 1000 zł, przeznaczona na zakupy w sklepie internetowym wydawnictwa Galakta. Zostanie ona podzielona  pomiędzy autorów, którzy zostaną nagrodzeni w danej kategorii konkursu (może się przy tym zdarzyć tak, że całą pulę otrzyma tylko jeden autor). Nagroda nie będzie zaliczana na poczet przyszłych rozliczeń za sprzedane gry po ich wydaniu, ani nie jest wymienialna na gotówkę. Z nagrodzonym autorem może zostać podpisana umowa na wydanie jego gry i wtedy rozpoczną się prace mające na celu dopracowanie gry oraz jej wydanie. Niezależnie od tego, która gra wygra, wydawnictwo zastrzega sobie możliwość wydania gier słabiej ocenionych w chwili zakończenia konkursu, ale mających duży potencjał.
Galakta zastrzega sobie prawo do nie przyznania nagrody w danej kategorii, jeśli z pośród przesłanych projektów gier, żadna nie zostanie zakwalifikowana do wydania.

Zasady przesyłania prototypów:

Prototypy gier należy przesłać do dnia 15 stycznia 2017 r. na adres: GALAKTA, ul. Łagiewnicka 39, 30-417 Kraków (decyduje data nadania – tzw. „data stempla pocztowego”).
Przesyłany projekt gry nie może być obecnie obiektem dyskusji z innym wydawnictwem, a autor zobowiązuje się nie przedkładać go innym wydawnictwom do momentu ogłoszenia wyników konkursu.
Przesłany projekt gry nie mógł być wcześniej wydany przez inne wydawnictwo, a autor nie może już mieć podpisanej umowy na jego wydanie z innym wydawnictwem.
Osoba przysyłająca na konkurs projekt gry oświadcza, że jest jej autorem i gra nie jest plagiatem.
Przesłany prototyp gry musi zawierać instrukcję oraz wszystkie elementy niezbędne do rozegrania gry (karty, żetony, plansze, kostki, pionki itd.).
Po otrzymaniu prototypu przez wydawnictwo, żadne dosłane później przez autora zmiany i poprawki nie będą uwzględniane do momentu ogłoszenia wyników.
Przesłana gra powinna zawierać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest TUTAJ.
Nieprzestrzeganie powyższych zapisów skutkuje zdyskwalifikowaniem gry z konkursu, z cofnięciem przyznania nagrody włącznie.

Do autora, którego gra nie została nagrodzona może zostać odesłany jego prototyp, o ile twórca opłaci koszty wysyłki.

Testowanie prototypów i wyłonienie najlepszej gry w danej kategorii:

Testy nadesłanych projektów zostaną zorganizowane przez wydawnictwo Galakta. Będą w nich uczestniczyli pracownicy wydawnictwa oraz zaproszeni testerzy. W związku z tym, że czas niezbędny na testowanie gier jest silnie uzależniony od liczby nadesłanych prototypów, informacja o terminie ogłoszenia wyników w poszczególnych kategoriach zostanie ogłoszona do końca lutego 2017 r. Termin ten może wynieść od jednego do kilku miesięcy.
Ostateczną decyzję, która gra jest najlepsza w danej kategorii, zostanie podjęta przez wydawnictwo Galakta. Decyzja ta jest ostateczna i nie przysługują od niej odwołania.

Na forum został założony temat w którym wydawnictwo Galakta odpowiada, w miarę możliwości, na pytania dotyczące konkursu. Znajdziecie go TUTAJ.
Kontakt mailowy dla projektantów gier projektygier@galakta.pl
Zalecamy również zapoznać się z krótkim poradnikiem dla autorów gier planszowych, który jest dostępny TUTAJ.

źródło: galakta.pl

Jeśli warcaby można uznać za pełnoprawną grę planszową, to właśnie one były pierwszą „grą bez prądu”, którą poznałem, polubiłem i do dziś nie odmówię partyjki. W dzieciństwie zagrywałem się także w planszówki i karcianki, które były dodawane do „Kaczora Donalda”. Do dziś mam klika w swojej kolekcji. Jako statystyczny polak uwielbiam rosół, schabowe i gry z mechaniką deckbuildingu. Zawodowo copyrighter, ale w zupełnie innej branży, a prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Bez końca mogę oglądać sport w TV, a szczególnie piłkę nożną, siatkówkę, MMA i snookera.

Zobacz również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *